Problemy z oddawaniem moczu u mężczyzn


Administrator

Dodano: 07:42 26 czerwca 2013
Aktualizowano: 07:42 26 czerwca 2013
Źródło:

Często musisz chodzić do łazienki? Problemy te nasilają się zwłaszcza w nocy? Odczuwasz ciągłe parcie na pęcherz, a mimo to nie możesz w pełni oddawać moczu? Jeśli na któreś z tych pytań, odpowiedziałeś twierdząco, to nie ma na co czekać. Trzeba udać się do lekarza.

Jeśli mielibyśmy wskazać na najczęściej występującą przyczynę problemów z oddawaniem moczu, to powinniśmy się „skierować” w stronę prostaty. Już tak zwany łagodny przerost może wywoływać tego typu niedogodności. I od objawów z nim związanych zaczniemy. Przerost prostaty to przede wszystkim trudności przy rozpoczynaniu oddawania moczu. Pojawia się poczucie, jakby pęcherz po wizycie w łazience nie był do końca opróżniony. W przypadku przerostu prostaty może występować nagła potrzeba oddania moczu, lub zwiększona liczba wizyt w łazience w nocy (to tak zwana nokturia).

Przyczyn problemu z oddawaniem moczu szukać można również gdzie indziej. Niedrożność szyjki pęcherza. To – co ciekawe – sytuacja, która zdarza się też u kobiet. Wspomniana szyjka, to nic innego jak ujście do cewki moczowej. To problem, który występuje najczęściej u młodych mężczyzn. Kolejna przyczyna związana jest z bakteriami. To one powodują zapalenie cewki moczowej. Objawy to przede wszystkim swędzenie okolic cewki moczowej, a także pieczenie w czasie oddawania moczu. Może się również pojawić niekontrolowanie jego wydalania.

Na koniec wróćmy jeszcze do przyczyn związanych z prostatą. Tym razem jednak mówimy o sytuacji, w której ten przerost określa się jako duży. Efektem takiej sytuacji jest ostre zatrzymanie moczu. W takim przypadku należy mówić o całkowitym zablokowaniu odpływu moczu z organizmu. Osoba, która cierpi na ten problem odczuwa przede wszystkim bardzo silne parcie na pęcherz. Inne objawy to między innymi: osłabienie, nadmierne pocenie się, zawroty głowy, a także omdlenia.

Każda z wymienionych wyżej przyczyn problemów z oddawaniem moczu jest dla mężczyzn groźna i wymaga wizyty u lekarza.

Podziel się ze znajomymi