Krwawienie z ucha


Administrator

Dodano: 12:13 22 marca 2013
Aktualizowano: 12:39 22 marca 2013
Źródło:

Taka sytuacja może oznaczać dwie rzeczy – obie równie groźne. Z jednej strony krwawienie z ucha występuje w sytuacji, kiedy dochodzi do naruszenia delikatnej materii, jaką jest wnętrze naszego narządu słuchu. Z innej perspektywy może to być też objaw poważnej choroby.

Tak naprawdę substancja wyciekająca z ucha nie musi być koniecznie koloru czerwonego, aby wywołać niepokój. Przykładowo u dzieci – jeśli taka wydzielina się pojawi – może oznaczać przewlekłe infekcje ucha. Wtedy jednak mówimy o wycieku ropnym. U osób dorosłych oczywiście też może taki objaw wystąpić. Pojawia się przy infekcjach ucha.

Wróćmy do krwawienia z ucha. Jak wspomniałem w wstępie najczęściej jest ono efektem uszkodzeń. Może to być na przykład efekt uszkodzenia skóry przewodu słuchowego, albo błony bębenkowej. Możemy do tego doprowadzić nawet poprzez „zwykłe” czyszczenie uszu za pomocą patyczków. Do takiej sytuacji dochodzi też (aczkolwiek rzadziej) na przykład w wyniku wypadku samochodowego, czy upadku z dużej wysokości. Kolejną grupą przyczyn to stany zapalne. Kiedy leci nam krew z ucha, to może oznaczać wspomnianą chorobę. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe objawy. Zazwyczaj przed stanem zapalnym ucha pojawia się jego ból. Na pewno będziemy mieli również problemy z słuchem. Dużo rzadziej krwawienie z ucha powiązane jest z nowotworami.

Aby ustalić przyczynę, należy oczywiście przeprowadzić

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi