Jak leczyć anginę w domu?

B3nW04pSgJ3l7x5VuJiH83DIak5yqS.jpg


Administrator

Dodano: 14:44 4 czerwca 2013
Aktualizowano: 14:53 4 czerwca 2013
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Jak większość chorób związanych z naszymi drogami oddechowymi, angina może zacząć się niewinnie, chociaż są objawy, które wyraźnie świadczą o tym, że z naszym organizmem jest „coś nie tak”. Jeśli odpowiednio szybko zareagujemy, to istnieje duża szansa, że przejdziemy przez chorobę, niemal „suchą stopą”.

Pierwsze objawy anginy można leczyć przy pomocy tabletek przeciwbólowych, zawierających paracetamol. Takie rozwiązanie może nawet doprowadzić do tego, że angina zostanie „zduszona w zarodku”. Jeśli jednak tabletki nie pomogą, to trzeba będzie zastosować inne metody. Oczywistym jest, że potrzebujemy wizyty u specjalisty. To on powinien ustalić co nam jest i jakimi lekami będzie leczyli chorobę.

Oczywiście da się leczyć anginę w domu, a nawet powinno się zastosować domowe sposoby. Same pojęcie może być nieco mylące i kojarzyć się z tak zwanymi naturalnymi metodami leczenia. W wypadku anginy wiele zależy od jej przyczyny. Domowe leczenie w tym wypadku to siedzenie (najlepiej leżenie) w domu i branie leków przepisanych od lekarza. Istnieje kilka „zasad”, które mają nam pomóc się wyleczyć. Warto jednak pamiętać, że w przypadku anginy, lekami, które są najczęściej stosowane (nie bez powodu oczywiście) to antybiotyki.

Jeśli chodzi o domowe metody radzenia sobie z anginą, to przede wszystkim zwraca się uwagę na dietę. Musimy zadbać o to, aby osoba chora piła dużo płynów. Z drugiej jednak strony, poleca się ograniczenie niektórych potraw. Przykładem mogą być zupy. Oprócz nich, angina wyklucza z naszej diety: słodzone napoje, kawę, chipsy i jedzenie typu fast food. Warto obserwować objawy. Jeśli dochodzi do ich zintensyfikowania, to znak że trzeba zmienić kurację. Przede wszystkim, nasz organizm potrzebuje w takiej sytuacji witamin: C, A i E. Najlepiej przy anginie dostarczać je w postaci suplementów diety, tak aby szybciej uzupełnić ewentualne niedobory. Z pierwiastków, które mogą przydać się przy walce z anginą, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na cynk i selen.

Oczywiście najważniejsze jest ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza. Dobrze jest również odizolować chorego od reszty osób przebywających w domu – ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

Podziel się ze znajomymi