Jak wyleczyć kaszel mokry?

2e


Administrator

Dodano: 13:34 12 czerwca 2013
Aktualizowano: 13:34 12 czerwca 2013
Źródło:

Każdy kaszel jest bez wątpienia męczący. Zdawać by się mogło, że ten suchy, który drażni nasze gardło jest poważniejszy, niż jego mokra wersja. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę nie powinniśmy lekceważyć żadnego rodzaju kaszlu. Tym bardziej, że to objaw, który świadczy przecież o konkretnych chorobach.

Zaczniemy od tego, czym charakteryzuje się kaszel mokry. Jest on związany z odkrztuszaniem flegmy. Mamy odczucie jakby zalegała nam ona w gardle. Kaszel to swoistego rodzaju reakcja obronna naszego organizmu. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z odmianą suchą, czy mokrą. Pierwsza z nich zazwyczaj pojawia się na samym początku choroby. Nawiasem mówiąc, kaszel to w zasadzie jeden z najczęściej występujących objawów. Bohater niniejszego tekstu pojawia się najczęściej w środkowym etapie choroby. Bez wątpienia jest on dużo „łagodniejszy” dla naszego gardła, niż suchy kaszel. To właśnie odmiana mokra może nam pomóc w zdiagnozowaniu problemu. Przede wszystkim, istotna jest flegma (plwocina) i jej kolor. To on pozwala określić z czym mamy do czynienia. Jeśli na przykład ma zielonkawą barwę, to mamy problem z infekcją bakteryjną.

Jak wyleczyć mokry kaszel? Najlepszym rozwiązaniem zdają się być preparaty (syropy), które są przeznaczone konkretnie do leczenia tego objawu. Istnieje też cała masa domowych sposobów na mokry kaszel. Natomiast co do ich skuteczności zdania są mocno podzielone. Dodatkowym problemem dla osoby, która szuka odpowiedniej metody dla siebie jest to, że te sposoby są różnie oceniane. Przykładem mogą być ziołowe płukanki. Nie trzeba ich samemu przygotowywać, można kupić gotowe, w specjalistycznych sklepach. Są osoby, które twierdzą, że płukanki te są naprawdę skuteczne. Z drugiej strony można się spotkać ze zdaniem, że mogą być one szkodliwe dla naszego, delikatnego gardła.

W przypadku kaszlu mokrego dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się być zastosowanie jednak wspomnianych syropów dostępnych w aptece. Ewentualnie takim domowym, sprawdzonym sposobem jest cebula. Pokroić ją i posypać cukrem. Czekamy aż puści sok. Tak przygotowany syrop powinien nam pomóc.

Podziel się ze znajomymi