Guzy na głowie

Tqi0NRtY0cjGeZW342E9Xo2SEjhb3T.jpg


Administrator

Dodano: 11:37 8 marca 2013
Aktualizowano: 11:40 8 marca 2013
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Pierwsze skojarzenie jaki się pojawia, to oczywiście taka forma stłuczenia, która jest wywołana poprzez kontakt naszej głowy z czymś twardym. Mówiąc bardziej „ po ludzku”, guz to efekt uderzenia. Jednak nie zawsze tak jest.

Guz po uderzeniu w głowę najczęściej pojawia się dość szybko. Zazwyczaj od uderzenia do jego wystąpienia nie mija nawet nawet minuta. Jeśli chodzi o sposób na pozbycie się guza, albo chociaż ograniczenia jego wielkości, to w zasadzie jest tylko jedna metoda. Trzeba użyć czegoś co jest zimne. Jedni twierdzą, że w takich sytuacjach najlepiej sprawdza się lód. Zwolennicy innej koncepcji skłaniają się do słuszności przykładania w miejscu gdzie się uderzyliśmy zamrożonego przedmiotu. Tak naprawdę jednak, istotne jest to, aby dana rzecz była naprawdę lodowata.

Problem zaczyna się w momencie kiedy taki guz pojawia się nie w wyniku uderzenia. Jeśli zauważyliście takowe na głowie, a nie przypominacie sobie uderzenia to być może macie do czynienia z poważnym problemem. Po pierwsze, taka sytuacja może być efektem „rozpychania się czaszki”. Jeśli guz charakteryzuje się tym, że jest nieruchomy, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z taką sytuacją. Guz tworzy się najczęściej na kości czaszki. Tu jednak warto zauważyć, że to bardzo rzadkie zjawisko.

Na naszej głowie mogą pojawiać guzy w większej ilości. Jeśli nie jest to efekt uderzenia, to znowu musimy się im dokładniej przyjrzeć. Ważne jest to, jaką mają wielkość, ale i kształt. Ważna jest też twardość takiego guza. Jeśli nie przypomina on tego z wcześniejszego przykładu, a więc jest bardziej miękki, to może oznaczać (w połączeniu z ilością) stan zapalny. Oczywiście to tak naprawdę nic nam nie mówi i konieczna będzie wizyta u lekarza, najlepiej u dermatologa. To on, poprzez wywiad medyczny, może ustalić czym takowy stan jest spowodowany i jak go leczyć. Ważne jest między innymi to, ile się te guzy utrzymują i w jakiej sytuacji się pojawiły. Takie dane mogą dać lekarzowi wytyczne i pozwolić dużo łatwiej ustalić, co właściwie nam jest.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi