Dziwny posmak w ustach?

Dodano: 10:17 7 stycznia 2014
Aktualizowano: 10:17 7 stycznia 2014
Źródło:

Może być między innymi gorzki, metaliczny, albo kwaśny. Niekoniecznie taki dziwny posmak i przykry zapach, musi być efektem nieprawidłowej, lub niewystarczającej higieny jamy ustnej. Nie zawsze też będziemy mogli poradzić sobie z takim smakiem przy pomocy gumy miętowej, tym bardziej, że być może problem jest zdecydowanie bardziej poważny i wymagać może nawet wizyty u lekarza.

Zdecydowanie powodem do niepokoju, powinien być posmak kwaśny. Jest on wiązany z wrzodami żołądka, a także dwunastnicy. Bardzo często pojawia taki kwaśny smak występuje również przy refluksie żołądkowo – przełykowym. Czasem taki objaw związany jest też z nadkwasotą żołądka. W tym wypadku występują również inne symptomy, takie jak nudności, zgaga, a także zaparcia. Kwaśny posmak w ustach może być w końcu, związana z grzybiczym zapaleniem jamy ustnej. Wraz z opisywanym objawem występuje biały, charakterystyczny nalot na języku.

Metaliczny posmak w ustach wiązany jest między innymi z sytuacją, kiedy zatrujemy się chromem. Może być one jednak w pewien sposób „normalny”. Metaliczny posmak to dolegliwość, która towarzyszy pierwszym tygodniom ciąży. Z czasem mija ona, chociaż może powrócić przed samym rozwiązaniem. W tym wypadku może jej towarzyszyć zgaga.

Odczuwacie posmak, jakbyście akurat zjedli serek pleśniowy? Taki objaw występuje przy przewlekłym zapaleniu migdałków. Sygnałem ostrzegawczym powinien być dla Was posmak kwaśno – solny. To niestety może oznaczać niewydolność nerek, zarówno typu ostrego, jak i przewlekłego. Do rozpoznania tego problemu zdrowotnego potrzebna jest wizyta u lekarza, oraz przeprowadzenie badań.

Na koniec gorzki smak w ustach. Może on być efektem palenia zbyt dużych ilości papierosów. Nadmiar kawy, cukru, a także białego ryżu też może skutkować takim objawem. Zdarza się również, że jest on objawem związanym z kamicą nerkową. W tym przypadku występują również inne symptomy, takie jak chociażby brak apetytu, nudności i wymioty.

Podziel się ze znajomymi