Domowe sposoby na wrzody

g58hM8S037YcnKic7s1Ga1Idc5NWVC.jpg


Administrator

Dodano: 10:45 7 marca 2013
Aktualizowano: 11:15 7 marca 2013
Źródło:

Mówi się, że chorobowa wrzodowa to przypadłość ludzi słabych. Najlepiej tłumaczy to stwierdzenie fakt, że dotyka ona najczęściej osób chudych, które faktycznie nie są kojarzone z siłą fizyczną. Wrzody można leczyć na wiele sposób, w tym też poprzez tak zwane naturalne metody.

Zacznijmy od ziół. To one mają mieć zbawienną moc w sytuacji, gdy odczuwamy ból po jedzeniu, czyli kiedy nasze wrzody „dają znać o sobie”. Musimy znaleźć rośliny, które potrafią niszczyć bakterię Helicobacter pylori, którą można uznać za głównego winowajcę wrzodów. Muszą to być takie zioła, która posiadają garbniki – to właśnie dobry sposób na nasze problemy. Wykorzystajmy więc dziurawca, szałwię, babkę lancetowatą. Można je znaleźć w gotowych już mieszankach w postaci herbatek ziołowych.

Tak naprawdę jednak to dieta jest podstawą takiej domowej terapii na wrzody żołądka. Istnieje kilka zasad, których należy się trzymać. Po pierwsze, nasze posiłki nie mogą być zbyt obfite. Lepiej jeść częściej, ale w mniejszych objętościach. Nawiasem mówiąc, dokładnie taka sama zasada jest stosowana przy odchudzaniu. W przypadku wrzodów mniejsze posiłki są łatwe „do wytłumaczenia” . Im więcej jedzenia, tym większa porcja soków trawiennych, która jest wydzielana, a to z kolei podrażnia uszkodzenia w błonie śluzowej żołądka. Tego oczywiście chcemy uniknąć. Jeśli chodzi o kwestie związane z przygotowywaniem posiłków. Lepiej je gotować, lub ewentualnie piec. O smażeniu, szczególnie na głębokim oleju, zapomnijmy.

Osoby, które mają problemy z wrzodami, powinni pić dużo więcej płynów. Mowa oczywiście o wodzie mineralnej. To też dość istotne, jeśli wrzody żołądka wywołują dodatkowe objawy w postaci wymiotów czy biegunki. Wtedy nawadnianie organizmu jest jeszcze ważniejsze.

Wróćmy jeszcze na sam koniec do tego, czego powinniśmy unikać. Wspominałem już wcześniej o tłuszczach. Ogólnie, lepiej unikać potraw, które są ciężkostrawne. Uważajcie też na owoce, szczególnie cytrusy. Powodują one wzrost kwasowości w naszym żołądku, a tego oczywiście chcemy uniknąć.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi