Domowe sposoby na migdałki

5QyMOr0pG5qhTfHZnyAz4ou8951I88.jpg


Administrator

Dodano: 10:33 5 kwietnia 2013
Aktualizowano: 10:57 5 kwietnia 2013
Źródło:

Ból migdałków zaczyna się od infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Może mieć ona różny stopień natężenia, ale niemalże zawsze kończy się zapaleniem migdałków. Jak każda choroba i ta nie jest zbyt przyjemna, dlatego też trzeba ją leczyć. Można do tego zastosować domowe metody.

Pamiętajmy jednak o tym, że skuteczność takich sposobów jest dyskusyjna. Jeśli faktycznie nam pomogą (chociażby zmniejszając dolegliwości związane z zapaleniem migdałków), to oczywiście bardzo dobrze. Jednak w sytuacji, gdy nie będziemy odczuwali poprawy samopoczucia, lub chociażby mniejszego natężenia objawów, to znak, że trzeba udać się do lekarza. W naszym przypadku domowe sposoby na ból migdałków po prostu nie działają. Choroba ta jest zakaźna, więc im szybciej udamy się w takiej sytuacji do lekarza, tym lepiej dla naszych najbliższych.

Domowe sposoby w tym wypadku ograniczają się przede wszystkim do picia różnego rodzaju „mikstur”. Jedną z takich naturalnych metod jest na przykład wypicie przed snem szklanki ciepłego mleka. Dodatkowo pozwala nam to szybciej zasnąć, co przy infekcjach tego typu jest bardzo istotne. Nie każdy oczywiście lubi mleko. Taka osoba może spróbować zastosować inną metodę. Potrzebujemy: cytryny, limonki, 4 łyżek miodu i odrobinę soli. Mieszamy i pijemy dwa razy dziennie. Można powiedzieć, że to pewnego rodzaju syrop. Innym domowym sposobem na leczenie migdałków jest sok z marchewki. Co ciekawe, istnieje sporo wersji tej metody. Przykładowo, sok z marchewki bywa mieszany z sokiem z buraków. Taki napój ma pomagać na ból migdałków.

Można je leczyć też za pomocą domowych „papek”. Jeśli macie pod ręką gorczycę, chrzan oraz siemię lniane, to wystarczy je ze sobą połączyć. Inna wersja tej metody zakłada dodanie jeszcze nasion rzodkiewki. Figi – owoc, który nie jest byt popularny w naszym kraju jest stosowany na ból migdałków. Gotujemy je, a następnie ścieramy na tarce. Dodajemy trochę wody i tworzymy dzięki temu papkę, która powinna nam pomóc. Cytryna to sposób kwaśny, ale ponoć bardzo skuteczny w sytuacji kiedy bolą nas migdałki.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi