Domowe sposoby na kaszel

ebB39hg1IVxYb76z844ER3R1172Rnz.jpg


Administrator

Dodano: 13:42 26 kwietnia 2013
Aktualizowano: 14:04 26 kwietnia 2013
Źródło:

Potrafi być naprawdę irytujący. Niezależnie od tego, czy mówimy o kaszlu suchym, czy jego „mokrej” wersji. Można sobie kupić dowolny preparat, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć domowych sposobów na kaszel. Jakie są najlepsze?

Po pierwsze, te domowe sposoby na kaszel są tak naprawdę tak samo skuteczne, jak preparaty dostępne w aptece. Wybór zależy od nas. Od tego, czy wierzymy w domowe sposoby, czy jednak chcemy zaufać profesjonalnym preparatom. Natomiast jeśli mimo wykorzystania naturalnych sposobów, kaszel nie mija, to musimy udać się do lekarza. Domowe sposoby mogą być stosowane w zasadzie przez wszystkich. Niezależnie od wieku i płci. Co prawda trzeba pamiętać o ostrożności w dwóch przypadkach: u małych dzieci i osób starszych. Wybór metody jest też zależny od tego z jakim kaszlem mamy do czynienia.

Pierwszy przepis wymaga od nas… buraków. Tak naprawdę wystarczy jedna sztuka. Kroimy buraka ćwikłowego w drobną kosteczkę. Zasypujemy go czterema łyżkami cukru. Zostawiamy na noc. Potem pijemy po jednej łyżce dwa razy dziennie. Dobrym sposobem na kaszel może być herbata z cytryną. W ciągu dnia, powinniśmy wypić ich kilka. Cytryna to witamina C, a tak doskonale działa w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych.

W przypadku kaszlu sprawdza się również czosnek. Można go stosować jako dodatek do kolacji (kanapki z nim może nie pachną zbyt przyjemnie, ale za to działają). Można z niego również zrobić syrop. Wystarczy zmiażdżyć dwa ząbki czosnku dodać soku z cytryny, a całość zalać wodą (przegotowaną). Taki przygotowany „specyfik” pijemy dwa razy dziennie.

Czosnek łączy się również z mlekiem, miodem i masłem. Jest to chyba najgorszy w smaku domowy sposób na kaszel. W zasadzie najlepiej wypić taki specyfik naraz póki jest ciepły. Natomiast nieocenione jest jego działanie. Taka mieszanka zapewnia nam sporą ilość witamin, które po pierwsze pomogą w leczeniu powodu kaszlu. Po drugie, składniki, które się w niej znajdują doskonale rozgrzewają, co też nie pozostaje bez znaczenia.

Podziel się ze znajomymi