Domowe sposoby na hemoroidy

C5rzTM11LMoX74H8Eh9gIzrB00BoCC.jpg


Administrator

Dodano: 12:50 29 maja 2013
Aktualizowano: 12:54 29 maja 2013
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Hemoroidy to wciąż problem wstydliwy, a cierpiący na nie, często nie zdają sobie sprawy, że nie są w cierpieniu osamotnieni. Cierpi na nie wielu ludzi między 30 a 50 rokiem życia. Można powiedzieć, że obecnie hemoroidy uznawane są za chorobę cywilizacyjną.

Jak w przypadku większości problemów zdrowotnych, tak i na hemoroidy są domowe sposoby. Warto jednak zaznaczyć, że najlepiej sprawdzają się one w początkowych stadium choroby. Im bardziej zaawansowana sytuacja, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że uda się je wyleczyć w taki sposób. Wtedy dużo lepszym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty. Typowymi objawami hemoroidów jest swędzenie w okolicach odbytu, świąd, a także ból przy siadaniu. Jeśli tylko się one pojawiają, to trzeba zareagować. Jak więc leczyć hemoroidy przez domowe sposoby? Jedną z metod są tak zwane nasiadówki. Generalnie ich głównym zadaniem ma być radzenie sobie z widocznymi objawami hemoroidów, np. rankami, które bolą i utrudniają normalne funkcjonowanie.

Nasiadówki te są przygotowywane z roślin o konkretnym działaniu. Najczęściej wymienianą w kontekście hemoroidów jest kora dębu. Wykorzystuje się również te roślin, które mają działanie przeciwbakteryjne, a także ściągające. Ciekawym domowym sposobem jest stosowanie okładów na bolące miejsca z… czarnej herbaty. Zawiera on taninę, która działa obkurczająco. Łagodząco z kolei działają okłady z gotowanej cebuli. Ból związany z hemoroidami łagodzi także ciepła woda.

Istotnym elementem walki z tym zdrowotnym problemem jest odpowiednia higiena intymna. Jeśli ją zaniedbamy, to nawet przy stosowaniu domowych sposobów, możemy sobie z hemoroidami nie poradzić. Będą się one rozwijać do tego stopnia, że nie obędzie się bez lekarskiej pomocy. Ostatnim elementem domowej terapii jest odpowiednia dieta. Ona również może pomóc. Do jadłospisu trzeba włączyć produkty pełnoziarniste, warzywa owoce i kasze.

Domowe sposoby mają oczywiście zalety, ale także wady. Przede wszystkim, zadziałać mogą tylko w początkowym stadium rozwoju hemoroidów. Może się więc okazać, że trzeba będzie skorzystać z pomocy lekarskiej.

Podziel się ze znajomymi