Domowe sposoby na anginę

dj6743x9GNi10t66PQQ5ZOfLgRrmt4.jpg


Administrator

Dodano: 12:45 25 marca 2013
Aktualizowano: 12:59 25 marca 2013
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Niektóre infekcje dróg oddechowych (tak górnych, jak i dolnych) wymagają bezwzględnej interwencji lekarza. W przypadku innych, bez obaw można leczyć się domowymi sposobami. Angina w tym szeregu stoi mniej więcej pośrodku.

Z jednej strony, jeśli faktycznie chcemy ją wyleczyć, to najprawdopodobniej skończy się na antybiotykach. Dają one większą pewność, ale jednocześnie przyjmowane zbyt długo, mogą źle wpływać na nasz organizm. Domowe sposoby są na pewno bardziej bezpieczne, ale z kolei nie dają 100% pewności wyleczenia.

Na pewno te domowe sposoby mają jedną zaletę – są całkowicie naturalne. Wykorzystuje się w nich produkty, które znajdziecie w kuchni. Tu jednak warto zaznaczyć, że nie na wszystkie objawy choroby, domowe sposoby pomogą. Zdarza się również, że przy anginie pojawiają się jakieś dodatkowe sygnały, że z naszym zdrowiem jest źle. Wysypka na nogach stopach i rękach nie będzie powiązana z tą chorobą, ale może oznaczać, że mamy podwójny problem. Nie ma na to skutecznych domowych sposobów, lepiej od razu udać się do lekarza.

Niektóre z domowych sposobów mogą wywoływać zdziwienie. Przykładowo, sok z buraków do płukania gardła nie jest zbyt często stosowany. Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście to warzywo ma zbawienny wpływ na ból. Przy anginie mogą też pomóc… ciepłe kąpiele. Tu jednak warto zaznaczyć, że zdania w kwestii takiej formy leczenia są podzielone. Zwolennicy podkreślają to, że ciepła kąpiel pozwala szybciej zasnąć, co przy anginie nie jest takie łatwe. Pewną ciekawostką może być to, że warto do wanny wrzucić zioła, które mogą pomóc. Rumianek na przykład, pomaga nieco oskrzelom. Wśród domowych sposobów, istnieją też takie, które sprawdzają się przy każdej infekcji. Mają one dość ogólne działanie i z tego właśnie wynika ich skuteczność. Tak jest w przypadku mleka z łyżką miodu i masła. Nie każdemu taka mieszanka smakuje, ale nie da się ukryć, że rozgrzewa i wzmacnia nasz układ odpornościowy.

Pamiętajmy jednak, że jeśli choroba się rozwija i domowe sposoby nie działają, to nie ma co „wystawiać się” na ryzyko możliwych powikłań po anginie.

Podziel się ze znajomymi