Domowe sposoby na grzybicę stóp

grzybica1
Dodano: 13:28 26 września 2013
Aktualizowano: 13:28 26 września 2013
Źródło:

To problem, który jest bardzo wstydliwy. Staramy się o nim nie mówić, a bardzo często też omijamy lekarzy, którzy przecież mogliby nam przepisać leki na grzybicę. Wolimy po prostu sami zmagać się z tym problemem, tak aby nikt się nie dowiedział. Dla takich osób dobrym rozwiązaniem wydają się być domowe sposoby.

 

Na początek informacja podstawowa. Takie domowe metody sprawdzą się przede wszystkim w sytuacji gdy mamy do czynienia z łagodną formą grzybicy. Zaczniemy od podstawy. Higiena to pierwszy element domowej kuracji przy grzybicy stóp. Bez tego w zasadzie nie ma szans na pozbycie się problemu. Skupcie swoją uwagę na dokładniej higienie stóp, a zwłaszcza miejsc między palcami. Należy je myć dwa razy dziennie ( w lecie nawet częściej). Wystarczy użyć do tego ciepłej wody i zwykłego mydła. Stopy po myciu trzeba dokładnie wyszorować.

 

Jeśli wystąpiły u Was objawy grzybicy, to do walki z nim można wykorzystać… ocet. Sposób ten jest bardzo prosty. Przygotujcie sobie roztwór wody z octem w stosunku 1:1. W tak przygotowanej mieszance, moczymy stopy przez około półgodziny. Ocet pomaga, bo ma kwaśny odczyn. Skóra przy grzybicy stóp ma zaburzony „stan” bakteriostatyczny. Musimy więc jej zmienić ten odczyn. Kolejnym pomysłem jest wykorzystanie wyciągu z pestek grejpfruta. Specjalnego problemu z nabyciem go nie będzie. Wyciąg taki ma mieć działanie bakteriobójcze i to ma nam pomagać.

 

Jeśli macie dostęp, to zaopatrzcie się w olejek drzewa herbacianego. Ma on działanie przeciwgrzybicze. Co oczywiste w tym konkretnym przypadku, to bardzo nam potrzebna „funkcja”. Olejek w postaci 4 do 10 kropel „ląduje” na miejscach zainfekowanych grzybicą. Można też zmieszać go z aloesem, jeśli takowy macie w domu. Tak przygotowany płyn umieszczamy w pojemniku ze spryskiwaczem. Używamy go 2 razy dziennie.

 

Szukajcie tych naturalnych składników, które mają działanie przeciwgrzybicze. Pamiętajcie jednak o tym, że jeśli opisane wyżej domowe sposoby nie pomogą, to nie macie wyjścia. Konieczna jest wizyta u lekarza.

Podziel się ze znajomymi