Dolegliwości żołądkowe – jak sobie z nimi poradzić?

Dodano: 10:13 28 grudnia 2016
Aktualizowano: 10:13 28 grudnia 2016
Źródło:

Przede wszystkim wiele zależy od tego z jakim problemem mamy do czynienia. Istnieje grupa naturalnych rozwiązań, które możemy wykorzystać. Oczywiście jeśli dany sposób nam nie pomoże, a do tego objawy się nasilą, to koniecznie musimy się udać do lekarza.

Zaczniemy od imbiru. Ma on właściwości przeciwzapalne. Możemy go stosować w momencie, kiedy pojawi się ból brzucha. Mówimy o takim, który może być powiązany z typowymi dolegliwościami żołądkowymi. Imbir jest też polecany jako naturalny „wspomagacz” procesu przemiany materii. Jednym z możliwych rozwiązań jest dodanie 2-3 plasterków tej przyprawy do herbaty.

Kolejną rośliną na którą warto zwrócić uwagę jest rumianek. Kojarzony przede wszystkim ze stresem, może być również pomocny przy tego typu dolegliwościach. Przyda się zwłaszcza, gdy przydarzył się nam rozstrój żołądka. Jedną z bardziej znanych roślin stosowanych przy opisywanych problemach jest mięta. Ma ona dużo więcej właściwości, ale skupimy się tylko na tych które nas interesują. Po pierwsze będzie pomocna przy bólu brzucha związanym z przejedzeniem. Mięta to też naturalny sposób na wzdęcia. Można ją stosować przy niestrawności. Mięta ma pozytywny wpływ na pracę jelit.

Wspominane wzdęcia można leczyć przy pomocy kopru włoskiego. To oczywiście niejedyna roślina, która pomoże akurat przy tej dolegliwości. Na pewno warto też zwrócić uwagę chociażby na kminek i szałwię. Ta ostatnia będzie pomocna w leczeniu niestrawności. Przy tej dolegliwości warto też zdecydować się na anyż. Wykazuje on między innymi działanie rozkurczowe. Anyż polecany jest jako sposób na nudności. Z tymi ostatnimi „walczy się” przy pomocy wspominanego imbiru. Mięta pomoże przy nudnościach. Niektórzy polecają zmielone nasiona kminku jako rozwiązanie. Przy zatruciu pokarmowym i biegunce warto spiec, a w zasadzie spalić chleb. Powstały w ten sposób węgiel jest doskonałym sposobem na te dolegliwości. To oczywiście rozwiązanie, gdy nie macie leków na nie.