Czym jest irydologia?


Administrator

Dodano: 10:03 23 stycznia 2013
Aktualizowano: 10:19 23 stycznia 2013
Źródło: Autor: Paweł Mazur

W przypadku próby zdefiniowania czym zajmuje się irydologia na myśl przychodzi dość popularne stwierdzenie: oczy są zwierciadłem duszy. Chociaż wydaje się, że należałoby powiedzieć, że są one odzwierciedlaniem stanu naszego zdrowia – przynajmniej tak twierdzą zwolennicy irydologii.

Czym się zajmuje ta dziedzina medycyny naturalnej? W najprostszych słowach można powiedzieć, że jej głównym zadaniem jest diagnozowanie chorób na podstawie obrazu tęczówki oka. To ocena naszego stanu zdrowia, a przy okazji , o ile to możliwe, zalecanie konkretnych działań profilaktycznych. Według zwolenników irydologii czytanie w oczach pozwala zidentyfikować choroby, które mogą stanowić dla nas zagrożenie w przyszłości. Głównie jednak, tęczówki mają dać nam odpowiedź czy naszym narządom wewnętrznym nie doskwiera żadna choroba. Co ciekawe, pomimo faktu, że przez wielu taki sposób czytania w oczach i definiowania chorób jest postrzegany niezbyt przychylnie, to ma on sporo zwolenników.

Irydo-diagnostyka to kolejne pojęcie związane z irydologią. Jak łatwo się domyślić to właśnie badanie, podczas którego sprawdzany jest stan naszych oczu, a przy okazji narządów wewnętrznych. Prawa tęczówka ma odpowiadać za narządy, które znajdują się po prawej stronie. Analogicznie, druga – narządów po lewej stronie naszego ciała. Najprościej mówiąc, irydo-diagnostyka polega na wpatrzeniu się w oczy i stworzeniu tak zwanej mapy tęczówki. Dzięki temu, osoba badająca potrafi zdiagnozować chorobę a także podać stadium zaawansowania.
Przynajmniej tak to wygląda w teorii.

Do diagnozowania chorób poprzez obserwację tęczówki stosuje się specjalną lampę szczelinową, która powiększa obraz kilkadziesiąt razy. Co więcej rozjaśnia też tęczówkę dzięki czemu wszystko ma jest dużo lepiej widoczne. Istotnymi czynnikami z perspektywy diagnozy jest kształt źrenicy oraz sposób w jaki jest ustawiona. Równie ważne jest to jaki odcień ma gałka oczna, a także jak wygląda spojówka. Według zwolenników irydologii taki sposób określania stanu zdrowia sprawdza się aż w 95% przypadków. Specjaliści, z drugiej strony, nie są o tym zupełnie przekonani. Warto jednak podkreślić, że na zachodzie Europy irydologia zdobywa coraz to większe grono zwolenników.

Podziel się ze znajomymi