Ból w okolicach głowy oznacza…

smiling businesswoman with tablet pc
Dodano: 13:30 14 maja 2014
Aktualizowano: 10:32 16 maja 2014
Źródło:

To jeden z najczęściej występujących objawów. Ból głowy może być oznaczać wiele problemów zdrowotnych. Może być on przejawem zbyt hucznego świętowania swoich urodzin, ale też objawem migreny, czy zapalenia zatok. Wiele zależy od tego w jaki sposób odczuwamy ten ból i czy towarzyszą mu jakieś dodatkowe objawy.

W przypadku zapalenia zatok ból może być bardzo intensywny. Nasila się on w momencie, kiedy się schylamy. Ból odczuwany jest w okolicach zatok. Bardzo często towarzyszy mu katar. Ból przy takim problemie zdrowotnych nasila się zwłaszcza w godzinach porannych. Jeśli się on pojawia, to konieczna jest wizyta u lekarza. Jeśli pozostawimy zapalenie zatok bez prawidłowego leczenia, to problem ten będzie powracał.

Ból, który jest odczuwany w tyle głowy, a do tego pojawia się rano, może być związany z wysokim ciśnieniem. Ten problem zdrowotny dotyczy wielu ludzi. Podobnie jak w przypadku zapalenie zatok, konieczna jesz szybka lekarska interwencja. Ból w okolicy twarzy może też oznaczać konieczność wizyty u neurologa. Jeśli objaw ten trwa kilka sekund, a do tego jest on bardzo silny, to może to świadczyć o tzw. neuralgii, czyli problemie z nerwem trójdzielnym. Określany jest też mianem czaszkowego i czuciowo – ruchowego.

Ból głowy może też oznaczać migrenę. W takim wypadku jest on najczęściej jednostronny, silny, a do tego „tętniący”. Towarzyszą mu również inne objawy, takie jak nudności, nadwrażliwość na światło i zaburzenia widzenia. Jeśli cierpimy na migrenę, to jedyne co możemy zrobić, to próbować załagodzić jej objawy. Ból głowy może też świadczyć o stresie. Pojawia się on na przykład w sytuacji, kiedy „krążą” nad nami nierozwiązane sprawy związane z życiem prywatnym, czy zawodowym. Zazwyczaj odczuwamy go jako ucisk wokół czoła. Ból spowodowany przez stres nie jest silny. Opisywany jest bardzo często jako „tępy”. Rozwiązanie w takiej sytuacji wydaje się być dość oczywiste. Problemem jest tutaj powód stresu. Jeśli uda się nam go pozbyć, ból głowy powinien zniknąć.