Ból głowy niejedno ma imię…

Frustrated business man
Dodano: 14:41 22 stycznia 2014
Aktualizowano: 10:36 26 stycznia 2014
Źródło:

Jest jednym z częściej występujących objawów. Może być spowodowany wieloma dolegliwościami zdrowotnymi o różnym nasileniu, a także wpływie na nasz organizm. Sam w sobie ból głowy nie powinien być powodem do paniki. Wiele zależy od tego w jakich warunkach występuje, a także jakie są dodatkowe symptomy.

Ból głowy może współwystępować wraz ze światłowstrętem, nudnościami i ciągłą potrzebą uzupełniania płynów w organizmie. To nic innego jak „kac”, czyli zatrucie alkoholem spowodowane wprowadzeniem do organizmu zbyt wiele toksyn, które w nim występują.

Ból głowy pojawia się przy udarze mózgu. W takim wypadku, objaw ten może być odczuwalny w różny sposób, zależnie między innymi od rodzaju udaru. Warto też zaznaczyć, że w tej sytuacji ból głowy jest tak naprawdę jedynie objawem towarzyszącym innym symptomom. Opisywany symptom występuje w 1 na 3 przypadki. Może mieć charakter jedno, lub dwustronny. Ból głowy odczuwany jest jako „tępy”, albo „kłujący”. Jeśli mamy do czynienia z udarem krwotocznym, to zazwyczaj zaczyna się on nagle i jest bardzo silny.

Ból głowy występuje również przy chorobach związanych z oczami. Ostry napad jaskry na przykład, może skutkować opisywanym objawem, a także światłowstrętem i zaburzeniem widzenia. W tym wypadku, ból głowy jest opisywany jako świdrujący. Zazwyczaj obejmuje on okolice oczodołu. Objaw ten występuje też przy jaskrze typu przewlekłego. Wtedy ból głowy nie jest zbyt silny i najczęściej pojawia się w godzinach porannych.

Zapalenie tętnicy skroniowej też związane jest z opisywanym objawem. W tym wypadku ból głowy jest jednym z pierwszych symptomów tej dolegliwości. Jego cechami charakterystycznymi jest to, iż nasilony jest on w okolicy skroniowej. Zdecydowanie najczęściej występuje on obustronnie.

Ból głowy w końcu, może towarzyszyć nadciśnieniu tętniczemu. W takim wypadkach odczuwany jest on przede wszystkim w okolicy potylicy. Ma on charakter napadowy i pojawia się najczęściej rano.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi