Bladość skóry – przyczyny

blada twarz1
Dodano: 11:20 11 grudnia 2013
Aktualizowano: 11:20 11 grudnia 2013
Źródło:

Nienaturalnie blada skóra może wystąpić u każdego i nie jest to sytuacja rzadka. Istotne są przede wszystkim przyczyny takiego stanu rzeczy. W niektórych przypadkach z bladością skóry poradzimy sobie sami. W innych, będziemy potrzebowali pomocy lekarza.

Nasz kolor skóry zależy między innymi od ilości barwnika w jej komórkach, ale także od stopnia ukrwienia. Bladość może być związana między innymi z anemią, ale również w sytuacji gdy zostaniemy… przestraszeni. Istnieje wiele przyczyn prowadzących do wystąpienia objawu jakim jest bladość skóry. Cześć z nich może być dla nas groźna.

Powodem pojawienia się bladości skóry, może być ogólne przemęczenie organizmu. Dotyczyć to może osób, które wykonują ciężką (np. fizyczną) pracę przez dłuższy czas. Bladość skóry związana bywa też z niedożywieniem. Objaw ten występuje również w przypadku anemii. Blada skóry może pojawić się jako symptom przy zatruciu ołowiem. Niedobór witaminy D (bardzo częsty zimą) też skutkuje opisywanym objawem. Innymi przyczynami bladości skóry są między innymi szkorbut, problemy z prawidłowym funkcjonowaniem tarczycy, gruźlica, ale również przemarznięcie. Jak więc widać, powody związane z tym objawem, mogą dotyczyć naprawdę różnych dolegliwości.

Jeśli bladość skóry nie jest wywołana przez poważne czynniki, to jak wspomniałem, możemy poradzić sobie z nią sami. Za przykład niech posłuży tutaj niedożywienie, jako powód wystąpienia tego objawu. W tym wypadku głównym naszym zadaniem jest zmiana dotychczasowego menu. Musimy jeść więcej, ale oczywiście z głową. W diecie ważne miejsce powinno mieć żelazo. Ten ostatni składnik jest istotny też w sytuacji, kiedy problemem jest krążenie krwi. Dobrze jest też być aktywnym fizycznie. Ruch poprawia krążenie krwi, a co za tym idzie, bladość skóry zniknie.

Pamiętajcie o tym, że jeśli występuje u Was ta zwana bladość uogólniona ( a więc nie dotyczy tylko skóry), to bezwzględnie należy zgłosić się do lekarza. W tym wypadku, przyczyna może być naprawdę poważna.

Podziel się ze znajomymi