Nowe urządzenie do podawania insuliny


Administrator

Dodano: 03:34 6 sierpnia 2009
Aktualizowano: 12:51 31 sierpnia 2011
Źródło: www.mondaymedical.eu

Monday Medical wprowadza i-port(r) Injection Port na rynek europejski. To nowe urządzenie do podawania insuliny.

Przełom w leczeniu diabetyków. I-port(r) to prawdziwy przełom w leczeniu chorych na cukrzycę. To małe urządzenie, wynalezione przez amerykankę borykającą się z cukrzycą, znacznie zmniejsza obciążenie związane z tradycyjną terapią, która wymaga wielokrotnego codziennego przyjmowania zastrzyków insuliny. i-port(r) aplikuje się tylko raz na trzy dni, co znacznie poprawia zarówno komfort chorego, jak i skuteczność leczenia.

i-port(r) w krajach Unii Europejskiej

Dzięki dystrybutorowi, firmie Monday Medical, od dzisiaj z zalet i-port(r) będą mogli korzystać również mieszkańcy Unii Europejskiej. Zamówienia na to urządzenie można już składać na stronie internetowej www.mondaymedical.eu, która dostępna jest w czterech językach: angielskim, francuskim, niemieckim i polskim. Lekarze mogą zamówić próbki, by samemu ocenić działanie i skuteczność i-port(r) i informować o tym urządzeniu pacjentów. W najbliższych tygodniach i-port(r) będzie również
dostępny w największych sieciach sprzedających produkty medyczne we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Czym jest cukrzyca?

O tej chorobie słyszy się bardzo często, a liczba osób dotkniętych tym problemem stale rośnie. Cukrzyca to przewlekła choroba metabolizmu, która objawia się podwyższonym poziomem cukru we krwi. Wynika to z błędnej pracy trzustki, która albo w ogóle nie wytwarza insuliny niezbędnej do prawidłowego metabolizmu (przyswajania) cukru we krwi przez komórki, albo wytwarzana insulina nie działa tak, jak powinna. Nadmiar cukru we krwi uszkadza naczynia krwionośne oraz układ nerwowy, co prowadzi do powikłań cukrzycowych.

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną

Według szacunków WHO, każdego roku powikłania cukrzycowe są przyczyną 5% wszystkich zgonów. W krajach europejskich liczba chorych na cukrzycę wynosi od 9% do 11% populacji na danym obszarze. Znaczna część chorych na cukrzycę wymaga regularnego podawania insuliny.

Podawanie insuliny

Po każdym posiłku we krwi wzrasta poziom cukru, który u zdrowych osób przyswajany jest za pomocą insuliny produkowanej przez trzustkę. Osoby chore na cukrzycę muszą przyjmować insulinę z zewnątrz. Wymaga to zastosowania strzykawki, pena insulinowego lub pompy insulinowej. W każdym przypadkach chory oblicza dawkę insuliny i wstrzykuje ją sobie za pomocą igły i strzykawki, pena insulinowego lub pompy insulinowej (w przypadku pompy insulinowej chory korzysta z wkłucia do ciała, które połączone jest z pompą insulinową podającą, wybrane przez chorego dawki insuliny).

Co to jest i-port(r)?

Dotychczasowe metody leczenia cukrzycy powodowały dyskomfort u sporej grupy chorych. Codzienne zastrzyki są bolesne, a pompa insulinowa może znacznie ograniczać aktywność fizyczną pacjentów. Z tego powodu wielu chorych nie przyjmuje insuliny regularnie narażając się na
pogorszenie stanu zdrowia. i-port(r) rozwiązuje te problemy i poprawia komfort życia chorych. Umożliwia on przyjmowanie codziennych zastrzyków przy zaledwie jednym nakłuciu skóry
na trzy dni! Może on być przylepiony do skóry przez 72 godziny i nie wymaga zdejmowania nawet podczas snu, kąpieli, czy ćwiczeń fizycznych. Chorzy na cukrzycę nareszcie mogą prowadzić aktywny tryb życia i czuć się swobodnie!

Zalety nowego urządzenia

I-port(r) to prawdziwa ulga dla chorych na cukrzycę, często zmęczonych uporczywą terapią. Po pierwsze minimalizuje ból, ograniczając liczbę wkłuć do jednego na trzy dni. Pozostałe dawki insuliny podawane są już bezboleśnie za pomocą urządzenia. i-port(r) zmniejsza też ryzyko powstawania sińców, zgrubień i krwawień, a chorzy mogą lepiej kontrolować terapię.

Łatwość podawania insuliny sprawia, że chorzy przyjmują ją regularnie, unikając dzięki temu powikłań cukrzycowych. Koszt leczenia takich powikłań jest zdecydowanie wyższy od kosztów refundacji urządzenia, możliwe więc, że dojdzie do niego w przyszłości.

i-port(r) ulgą dla dzieci i aktywnych

Nie do przecenienia jest znaczenie, jakie i-port(r) odgrywa w terapii dzieci, które coraz częściej chorują na cukrzycę. Dzięki temu urządzeniu ból i stres wywołany każdym zastrzykiem jest znacznie rzadszy, co sprzyja pomyślnemu prowadzeniu leczenia. W przeciwieństwie do innych metod leczenia i-port(r) nie ogranicza również aktywności fizycznej i towarzyskiej osób chorych na cukrzycę. Dzięki niemu mogą oni bez problemu uprawiać wybrane sporty i nie obawiać się o konieczność zrobienia bolesnego zastrzyku po każdym posiłku.

Komfort bez recepty

I-port(r) jest dostępny w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej, w sklepach ze sprzętem medycznym i jego zakup nie wymaga recepty. Dla bezpieczeństwa chorych warto jednak przed jego zakupem skonsultować się z lekarzem diabetologiem i zapoznać z instrukcją obsługi urządzenia. Instrukcja ta jest bardzo prosta, a zapoznać się z nią można między innymi na stronie www.mondaymedical.eu

Producentem i-port jest Patton Medical Devices. Firma została założona w 2004 roku przez Catrering „KK” Patton, w trzy lata po tym jak zdiagnozowano u niej cukrzycę typu pierwszego. Niespodziewanie dla siebie musiała ona rozpocząć leczenie insuliną. Cathrine nie tylko odczuwała coraz większe uczucie dyskomfortu spowodowane codziennymi zastrzykami, ale także zauważyła, że by uniknąć bolesnych zastrzyków unika jedzenia. Jej wola prowadzenia „normalnego” życia i świadomość istnienia potrzeb ludzi chorych na cukrzycę, których nie zaspokaja żaden z dostępnych na rynku produktów, doprowadziła to założenia Patton Medical Devices i opracowania i-portu.

Siedziba Patton Medical Devices mieści się w Austin w Teksasie.

Podsumowanie – najważniejsze cechy i-port(r)

1. Aby podać insulinę chory robi tylko jedno nakłucie na trzy dni.
2. Dodatkowe zastrzyki korygujące można przyjmować w okolicach posiłku bez konieczności nakłuwania skóry i bez stresu.
3. Lepsza kontrola terapii – nie ma powodu, by odkładać zastrzyk – to nie boli.
4. Redukcja wpływu przyjmowania zastrzyków na aktywność fizyczną i towarzyską chorych.

KONTAKT
Adrianna Wojtak
Monday Medical
ul. Szydłowska 42, 60-651 Poznań, Polska
tel. +48 (61) 622 78 16
e-mail: press@mondaymedical.eu, prasa@mondaymedical.eu
www.mondaymedical.eu

i-port(r) jest zastrzeżonym znakiem towarowym Patton Medical Devices z siedzibą w Austin, Texas.

Podziel się ze znajomymi