Rozpychaj się łokciami

SONY DSC


Administrator

Dodano: 13:18 14 czerwca 2011
Aktualizowano: 12:19 6 sierpnia 2013
Źródło: www.futuro.pl

Jeśli masz 30-65 lat i dużo pracujesz przed komputerem, to jesteś szczególnie narażony na doznanie urazu łokcia, zwanego popularnie „łokciem tenisisty”. To niezwykle uciążliwe schorzenie, objawiające się promieniującym bólem odczuwalnym w zewnętrznej stronie łokcia i nasilającym się przy próbie zaciśnięcia dłoni lub zgięcia nadgarstka.

„Łokieć tenisisty” jest problemem dobrze znanym amatorom tenisa, którzy zamiast koncentrować siłę uderzenia na tułowiu i barku, nadmiernie obciążają nadgarstek, co powoduje niewłaściwy rozkład sił. Problem ten pojawia się jednak nie tylko wśród sportowców. Często dotyka osób spędzających dużo czasu przed komputerem: informatyków, grafików komputerowych i sekretarki. Dolegliwość jest też dobrze znana osobom wykonującym pracę fizyczną związaną z wymuszeniem częstych ruchów nadgarstka (np. mechanikom, budowlańcom, osobom pracującym przy taśmach produkcyjnych).

Schorzenie charakteryzuje się okresowymi silnymi bólami łokcia, które utrudniają wykonywanie najprostszych czynności, jak podanie ręki, podniesienie szklanki czy odkręcenie korka od butelki. Przy wystąpieniu silnego bólu leczenie może trwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Zaleca się wówczas ograniczenie czynności obciążających nadgarstek i staw łokciowy. Wskazane jest także odciążenie chorego miejsca za pomocą opaski uciskowej lub stabilizatora.

Z myślą o zmniejszeniu bólu w tego typu schorzeniach marka Futuro™ zaprojektowała specjalny stabilizator stawu łokciowego. Łagodzi on nie tylko skutki kontuzji łokcia, ale wpływa też bezpośrednio na ich przyczynę. – Stabilizator przynosi ulgę osobom, którym ból przeszkadza w prowadzeniu normalnego trybu życia. Pomaga odciążyć łokieć i łagodzi objawy dolegliwości, ponieważ zatrzymuje drgania występujące pomiędzy poduszką uciskową stabilizatora a przyczepem mięśni. Przeznaczony jest dla osób w różnym wieku, które chcą żyć zdrowo i aktywnie – mówi rehabilitant Piotr Trochimczuk.

Stabilizator można założyć zarówno na prawy, jak i na lewy łokieć. Został on wyposażony w ruchomy pas, który umożliwia dopasowanie siły stabilizacji do indywidualnych potrzeb. Przylega bezpośrednio do ciała, dzięki czemu jest niewidoczny pod ubraniem.

***
O Futuro

Stabilizatory Futuro zostały zaprojektowane przez zespół światowych ekspertów – lekarzy, rehabilitantów i inżynierów, korzystających z najnowszej wiedzy oraz przełomowych koncepcji i rozwiązań. Stabilizatory zapewniają terapeutyczne odciążenie stawów, mięśni i ścięgien, ułatwiając im optymalne funkcjonowanie. Najwyższa jakość produktów i ich anatomiczne dopasowanie w połączeniu z niezwykłym komfortem noszenia – to główne cechy Futuro.

3M jest właścicielem portalu internetowego www.mojakontuzja.pl poświęconego kontuzjom i ich unikaniu.

Więcej informacji: www.mojakontuzja.pl

***

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. W 2011 roku firma obchodzi dwudziestolecie istnienia na polskim rynku.

Centrala 3M Poland mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biura regionalne w Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland posiada zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu, Skomielnej i Janinowie. Firma posiada w swojej ofercie ponad 10 000 produktów z takich sektorów jak: Ochrona zdrowia, Produkty biurowe i konsumenckie, Bezpieczeństwo, ochrona i zabezpieczenia, Reklama wizualna i materiały odblaskowe, Przemysł i transport, Energetyka i telekomunikacja.

Więcej informacji: www.3m.pl

****

O 3M

3M będąc uznanym liderem w dziedzinach badania i rozwoju, produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Kluczową siłą 3M jest zastosowanie więcej niż 40 odmiennych platform technologicznych – często w połączeniu – dzięki którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej 25 mld USD, 3M zatrudnia 79 000 osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad 60 krajach.

Więcej informacji: www.3m.com