Polacy nie chcą tracić czasu… – wyniki światowego badania na temat przeziębienia i grypy


Administrator

Dodano: 10:16 28 października 2013
Aktualizowano: 10:16 28 października 2013
Źródło:

Nie mamy czasu na chorowanie, jak również nie chcemy z tego powodu porzucać ulubionych aktywności. Aż 91% Polaków przychodzi do pracy pomimo objawów przeziębienia lub grypy, podobnie Hiszpanie (94,6%), Rosjanie (91,2%) czy Francuzi (88,7%) – wynika ze światowego badania VICKS Global C&F Survey.

A jeśli już zachorujemy, to preferujemy (60%) stosowanie kompleksowych leków na objawy grypy lub przeziębienia, które zwalczają kilka objawów, a nie tylko jeden. 

Jak wynika z międzynarodowego badania VICKS Global C&F Survey, najczęściej dokucza nam przeziębienie (85,7%), nieżyt nosa (54%) lub grypa (50,3%), a objawy związane z wymienionymi dolegliwościami trwają powyżej 6 dni. Polacy w przypadku grypy lub przeziębienia najchętniej zasięgają porady lekarza (78%) albo farmaceuty (57,7%). Natomiast najbardziej nam żal, że w związku z grypą lub przeziębieniem nie możemy uczęszczać w wyjściach rodzinnych (72,9%), wypełniać swoich obowiązków domowych (72,1%) czy uprawiać ulubionego hobby (44,8%).

Coraz więcej Polaków wyznaje zasadę „w zdrowym ciele zdrowy duch” i wprowadza do swojego ścisłego harmonogramu coraz więcej aktywności fizycznych, budujących nie tylko ciało, ale również wspomagających naturalną odporność organizmu (ok. 36%). Jak wynika z badania dla marki VICKS, aż 64% respondentów przynajmniej raz wyszło z gabinetu lekarskiego z zaleceniem kuracji antybiotykowej przy objawach przeziębienia lub grypy. Mamy jednak świadomość, że antybiotyki, jako leki antybakteryjne, nie pomagają w infekcjach przeziębieniowych wywoływanych przez wirusy, dlatego większość z nas w takich przypadkach korzysta z profesjonalnych leków bez recepty (66%).

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi