Piwo zdrowe dla kości

HEoF4Ao7F3Ri6Oz56XVNT7Y5h7aZme.jpg


Administrator

Dodano: 16:46 12 lutego 2010
Aktualizowano: 12:05 7 lipca 2011
Źródło: www.guardian.co.uk

Piwo zawiera składnik który zapobiega osłabieniu kości, jednak naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego twierdzą, że wszystko zależy od rodzaju piwa.

Jako jeden z ulubionych napojów piwo jest bogatym źródłem żywieniowego silikonu, który zmniejsza ryzyko zachorowania na osteoporozę i inne choroby kości. Jednak piwa jęczmienne zawierają go więcej niż piwa pszenne.

Piwa jasne zrobione z takich ziaren jak kukurydza mają najniższe stężenie silikonu podczas gry piwa zrobione z chmielu mają go najwięcej. W badaniu sprawdzono ponad 100 rodzajów piwa oraz metody ich produkcji. Naukowcy zauważyli, że połowa silikonu zawartego w piwie jest wchłaniana przez organizm.

Według Charlesa Bamfortha, prowadzącego badanie piwa pszenne zawierają mniej silikonu ponieważ pszenica pozbawiona jest łusek bogatych w tę substancję, która przedostaje się do piwa.

Wyniki tego badania zgadzają się z wynikami wcześniejszych badań według których umiarkowane spożycie alkoholu jest korzystne dla kości. Jednak specjaliści nie polecają zwiększenia spożycia alkoholu w oparciu o to badanie. Zbyt duże spożycie alkoholu działa odwrotnie, zmniejsza gęstość gości i podnosi ryzyko złamań.

Podziel się ze znajomymi