Pełne usta odmładzają


Administrator

Dodano: 10:58 13 stycznia 2010
Aktualizowano: 14:14 11 lipca 2011
Źródło: www.news.bbc.co.uk

Kobiety o pełnych i wydętych ustach wyglądają młodziej niż ich wąskouste rówieśniczki. Czy pełne usta odmładzają?

Badanie pokazało, że kobiety o pełniejszych i jędrnych ustach postrzegane są jako młodsze niż są w rzeczywistości. Nawet jeśli mają sporo zmarszczek i siwych włosów wydęte usteczka są w stanie odjąć im kilka lat.

Badanie pod kierunkiem Davida Gunna z Unilever uwzględniło dane dotyczące 250 kobiet. Naukowcy odkryli spore różnice pomiędzy grubością ust kobiet po 60-tce. Różowa część najszczuplejszych ust wynosiła tylko 3mm od góry górnej wargi do dołu dolnej, największe usta miały 2,2 cm szerokości.

Inne zmiany związane z wiekiem uwzględniały genetycznie siwe czy nawet łysiejące włosy. Zmarszczki, zniszczenie skóry spowodowane słońcem są zależą zarówno od genetyki jak i przyczyn środowiskowych. David Gunn twierdzi, że w momencie kiedy naukowcy zauważali osobę wyglądającą na młodszą byli zaskoczeni wielkością ich ust. A jest to cecha łatwa do zmierzenia.

Usta rosną do największej szerokości w młodzieńczym wieku i zaczynają się kurczyć pomiędzy 30 a 40 rokiem życia. Chociaż operacje plastyczne i botoks są w stanie je powiększyć specjaliści nie są pewni czy takie sztucznie powiększone usta ujmują wieku. Nienaturalne bardzo często wyglądają śmiesznie i tylko podkreślają zmarszczki wokół.

Podziel się ze znajomymi