Opalać się w solarium?

A14rrx9B2zObtV2rBCyL6Mdid8vp29.jpg


Administrator

Dodano: 09:05 3 marca 2009
Aktualizowano: 11:20 14 października 2011
Źródło: www.onet.pl

Często słyszy się, że w zimie należy odwiedzać solarium, by uniknąć depresji i poprawić swoje samopoczucie. Czy rzeczywiście opalanie w solarium to doskonały sposób na przetrwanie? W rzeczywistości solarium może przynieść więcej szkód niż pożytku. Oto lista wad i minusów opalania się w solarium:

1. Opalanie w solarium jest niezdrowe – w solarium opalenizna zawdzięczana jest promieniom UVA, które szkodzą skórze niszcząc kolagen i elastyna. Powoduje to znacznie szybsze starzenie się skóry niż w przypadku opalania w naturalnych promieniach słonecznych.

2. Solarium może powodować alergię – duża dawka promieni UVA moze sprawić, że skóra będzie miała reakcję alergiczną – wysypkę i zaczerwienienie.

3. Opalanie niszczy skórę – może zwiększać wydzielanie sebum i pobudzać powstawanie zaskórników i krost. Jeżeli posiadamy szereg znamion barwnikowych nie należy ich opalać gdyż ryzykujemy powstanie czerniaka.

4. Opalanie w solarium podczas zażywania niektórych lekarstw może powodować alergię i szereg działań niepożądanych. Nieodpowiednia wentylacja łóżek opalających i przegrzanie organizmu może stanowić zagrożenie dla osób z nadciśnieniem, chorobami nerek.

Podziel się ze znajomymi