Nie pozwalaj dziecku pić alkoholu

jSN3VeoBgxtQ1PV939zt9g8JpWjoFS.jpg


Administrator

Dodano: 11:21 18 grudnia 2009
Aktualizowano: 14:14 17 sierpnia 2011
Źródło: www.bbcnews.com

Nie pozwalaj dziecku pić alkoholu! Rodzice pozwalający pić dzieciom alkohol w domu zwiększają ich szanse na bycie uzależnionym w późniejszym wieku.

Takie beztroskie podejście rodziców, którzy zgadzają się na picie alkoholu przez dziecko by nauczyć je „życia” może przynieść bardzo dużo szkody dla ich latorośli. Badania dowodzą, że dzieci takie częściej piją w wieku dorosłym.

Rodzice pochodzą z klasy średniej często pozwalają dzieciom na picie do obiadu lub kolacji wina rozcieńczonego wodą. Jednak naukowcy wyrażają się jednogłośnie – picie alkoholu, zwłaszcza w młodym wieku może powodować poważne problemy z alkoholem w wieku późniejszym. Im bardziej nastolatkom spodoba się popijanie podczas różnych okoliczności i im bardziej się do tego przyzwyczaja, tym więcej będą pić jako dorośli.

Picie alkoholu przez młode osoby jest już problemem w wielu krajach, eksperci uważają, że spowodowane jest to również jego dostępnością w niskich cenach. Jednak największy wpływ na picie dzieci mają ich rodzice.

Badania wykazały, że upijają się nastolatki obojga pijących rodziców. Jeżeli rodzice powstrzymują się od picia, ich dzieci piją mniej chętnie.