Myślisz nad Botoksem?


Administrator

Dodano: 11:38 8 marca 2010
Aktualizowano: 14:36 17 czerwca 2011
Źródło: www.naturalnews.com

Myślisz nad Botoxem? Zanim zapiszesz się na zabieg, rozważ to..

To przytrafia się każdej kobiecie w pewnym wieku. Patrzysz w lustro a tam widzisz swoją matkę.

Spójrzmy prawdzie w oczy: wszyscy się starzejemy, a mijanie czasu objawia się w postaci zmarszczek, linii i przebarwień.

Jednak postęp w nauce pozwala nam posiadać opcje zminimalizowania oznak starzenia się jakiej nie miały nasze matki. Pozostaje pytanie: która opcja jest dobra dla ciebie?

Zastrzyki z Botoxu

Kiedyś wykonywały je tylko modelki i gwiazdy, teraz zastrzyki z Botoxu są dość popularne. Pomimo rosnącej popularności Botoxu wiele kobiet poddających się tej terapii przeciwzmarszczkowej przyznaje, że niewiele wie o Botoxie i jego działaniu. Oto kilka faktów:

– Botox to neurotoksyna (neuro oznacza nerw, toxin truciznę), która tymczasowo paraliżuje mięśnie twarzy
– Botox pochodzi z tej samej toksyny – botuliny, która pojawia się w zepsutym jedzeniu. Do zastrzyków z Botoxu lekarze używają sterylnej i dokładnie oczyszczonej formy tej toksyny.
– zastrzyki są drogie, efekt nie jest trwały, z czasem organizm absorbuje substancje i cała procedura musi być powtarzana co 3-6 miesięcy.
– Botox działa tylko na zmarszczki, nie zredukuje innych objawów związanych z wiekiem np. przebarwień
– niepoprawne zastrzyki zostały powiązane z obwisłymi powiekami, innego skutki uboczne to mdłości, wysypka, grypa, znużenie czy marazm.
– Botoxu nie używa się u kobiet w ciąży, kobiet karmiących oraz osób z chorobami układu krążenia

Podziel się ze znajomymi