Medycyna – Centrum Badań DNA


Administrator

Dodano: 11:13 23 kwietnia 2009
Aktualizowano: 14:19 14 września 2011
Źródło:

Centrum Badań DNA założyli w 2006 roku dwaj młodzi naukowcy, biotechnolodzy, Michał Kaszuba i Jacek Wojciechowicz. Firma, która powstała na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technicznego jest nowoczesnym ośrodkiem naukowo-badawczym, specjalizującym się w prowadzeniu badań genetycznych i analizach DNA.

Centrum Badan DNA prowadzi własne prace badawcze oraz współpracuje z ośrodkami naukowymi i diagnostycznymi w Polsce i za granicą. Centrum Badań DNA przyczynia się do tego, że najnowocześniejsze osiągnięcia biologii molekularnej są powszechnie dostępne.

Z usług firmy korzystają indywidualni pacjenci, lekarze, kliniki i laboratoria. Próbki do badań można przesłać do Centrum Badań DNA z całego kraju pocztą kurierską.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii Centrum Badań DNA osiąga bardzo czułą i pewną diagnozę w takich obszarach jak:
- Infekcje przenoszone przez kleszcze
- Wirusowe zapalenie wątroby
- Infekcje dróg moczowo-płciowych
- Infekcje dróg oddechowych
- Infekcje wirusem HIV
- Infekcje ogólnoustrojowe włączając w to SEPSĘ
- Choroby i predyspozycje genetyczne.

Centrum Badań DNA zajmuje się również genetyczną identyfikacją osobniczą, czyli ustaleniem pokrewieństwa, badaniem śladów biologicznych oraz sprawdzeniem profilu genetycznego dla jednej osoby. Obecnie oferta firmy to ponad 130 różnych badań genetycznych. Jest to jedyne w Polsce laboratorium posiadające tak szerokie i unikatowe spektrum paneli diagnostycznych.

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Centrum Badań DNA rozpoczęło rozmowy o ewentualnej współpracy z instytucjami i firmami brazylijskimi.

Ostatnio firma wprowadziła testy na predyspozycje genetyczne w kierunku takich chorób jak mukowiscydoza, dziedziczny rak piersi i jajnika, czy zespół Ushera. Panele tych badań opierają się na innowacyjnej technologii mikromacierzy DNA. Centrum Badań DNA jest laureatem wielu nagród m.in. „i-Wielkopolska”, „Innowacyjni dla Wielkopolski” oraz „Krajowy Lider Innowacji 2008″ w kategorii „Innowacyjna usługa”. Spółka zatrudnia 14 osób.

Dodatkowych informacji udziela:

Katarzyna Kuźnik
Rzecznik Prasowy

Tel.kom. 0 696 092 772
e-mail: Katarzyna.Kuznik@fortepr.pl
www.cbdna.pl

Podziel się ze znajomymi