Jak zapobiegać wysuszaniu skóry

l50YsOVTub3sc15CZq1rB44r2PrTNt.jpg


Administrator

Dodano: 10:20 16 marca 2009
Aktualizowano: 14:09 5 października 2011
Źródło: www.webmd.com

Czy twoja skóra jest sucha i napięta albo łuszczy się i kruszy? Jest wiele produktów, które pozbawią Twą skórę ochronnych tłuszczy. Rezultatem mogą być popękane usta, popękana skóra na piętach. Oto kilka wskazówek postępowania jak zapobiegać wysuszaniu skóry.

Nikt nie jest odporny na suche usta w zimie, jednak jeżeli chcesz uniknąć tego problemu pij dużo wody a w domu użyj nawilżacza powietrza. Obficie smaruj usta wazeliną kosmetyczną lub pomadkami. Unikaj zbyt długiego przesiadywania na słońcu lub wietrze. Staraj się nie oblizywać ust, to sprawia że czujesz poprawę, która jest chwilowa.

Bolesne, popękane pięty są dość powszechnym problemem, zwłaszcza zimą. Często powodem jest sucha skóra, dlatego zachowuj stopy w dobrym stanie aplikując na noc wazelinę kosmetyczną i nakrywając plastikową folią i skarpetkami. Poprawę zobaczysz po 3 nocach.

Zimą na wysuszenie narażone są również dłonie, im częściej je myjesz tym stają się bardziej suche. Smaruj je systematycznie kremem, nie tylko przed pójściem spać, ale i za każdym razem kiedy czujesz, że są wysuszone.

Produkty do twarzy, które sprawiają, że twoja skóra jest świeża i nawilżona mogą powodować problemy ze skórą w zimie. Stosuj łagodny, tłusty bezzapachowy krem jeżeli twoja skóra jest sucha używaj nawilżaczy z gliceryną, lanoliną lum tłuszczami mineralnymi.

Podziel się ze znajomymi