Jak zajść w ciążę

2FS5PuxT3BbLwcmPlutxQ6p5KJQs26.jpg


Administrator

Dodano: 11:32 18 lutego 2009
Aktualizowano: 14:10 14 października 2011
Źródło: www.webmd.com

Jesteś gotowa na zajście w ciążę tak więc chcesz zabrać się do roboty z równie wielkim wigorem jak do robienia kariery czy wykonywania swych obowiązków w pracy. Teraz kiedy jesteście gotowi na założenie rodziny, czekanie nie wchodzi w rachubę. Według Pauli Hilard, profesor z Standford University School of Medicine w Palo Alto kobiety łatwo tracą cierpliwość, gdyż nie mogą kontrolować wszystkiego. Jeśli chcesz pomóc naturze, jak można to zrobić?

1. Odwiedź ginekologa zanim tak naprawdę zaczniesz się starać o dziecko. Zapytaj o witaminy jakie powinnaś zażywać, kwas foliowy. Powinnaś zażywać go 4 miesiące zanim zaczniesz starać się o dziecko. Jeżeli masz kłopoty ze zdrowiem, wylecz wszystkie dolegliwości.

2. Zapoznaj się ze swym cyklem
Edukacja seksualna jest kluczem do sukcesu. Kobiety naprawdę powinny zrozumieć co dzieje się z ich organizmem i kiedy mają największe szanse na zajście w ciążę. Obserwuj objawy owulacji a dowiesz się kiedy powinniście się kochać.

3. Nie martw się o pozycję
Wskazówki dotyczące najlepszej pozycji są tylko mitami, nie ma naukowych dowodów na to, że pozycja misjonarska jest lepsza niż pozycja na jeźdźca. W pozycjach pionowych, kiedy kobieta siedzi lub stoi to grawitacja może sprawiać, że sperma nie popłynie do góry.

4. Połóż się po stosunku
Być może już wcześniej o tym słyszałaś – połóż się na 10-15 minut po stosunku a zwiększysz szanse na zajście w ciążę. Nie musisz jednak podnosić nóg do góry, miednica wtedy nie zmienia swej pozycji.

5. Nie przesadzaj
Kochanie się jak króliki podczas owulacji wcale nie musi zwiększać szansy na zajście w ciążę. Chociaż może się to wydawać dobrym pomysłem jednak niektórzy mężczyźni mają po prostu mniej spermy jeśli kochają się często. Mężczyźni nie powinni też nosić za ciasnej bielizny, odwiedzać jacuzzi czy korzystać z częstych gorących kąpieli. Noszenie telefonu komórkowego w kieszeni spodni może negatywnie wpływać na jakość spermy.

6. Nie stresuj się
Staranie się o zajście w ciążę może być stresujące, a stres przeszkadza owulacji. Może tez spowodować zaburzenia erekcji u mężczyzn. Dodatkową przeszkodą będzie też nadużywanie alkoholu, powinna wystarczyć okazjonalna lampka wina, która pomoże się zrelaksować.

7. Zdrowy tryb życia
Ćwiczenia są wskazane, jednak kiedy starasz się zajść w ciążę za dużo ćwiczeń może zakłócić owulację. Chociaż uzależnione jest to od organizmu to trening siedem razy w tygodniu od 45 do 50 minut powoduje problem u większości kobiet. Nie oznacza to jednak, że powinnaś przestać ćwiczyć przed zajściem w ciążę jednak nadmiar ćwiczeń może zniweczyć twoje szanse na potomstwo. Umiarkowane ćwiczenia będą pomocne, tak jak odpowiednia dieta – nie należy się wtedy odchudzać.

Jeżeli po roku starań nie uda Wam się zajść w ciążę, zgłoś się do lekarza.

Podziel się ze znajomymi