Jak unikać stresu

Xvv1yc7P2mSBu9rsyy2u1nPQ8g09qM.jpg


Administrator

Dodano: 11:10 11 marca 2009
Aktualizowano: 14:21 6 października 2011
Źródło: www.webmd.com

Jak unikać stresu? Odpowiedni tryb życia i kilka trików pozwoli dbać o dobre samopoczucie i uśmiech na twarzy bez zbędnego narażania się na stres.

Stres jest częścią naszego życia i nie zawsze można go uniknąć. Jednak można unikać sytuacji wywołujących stres i kontrolować reakcję na stresujące bodźce. Po pierwsze należy znać potrzebne strategie: najpierw warto zapisywać sytuacje stresowe i swoją reakcje na nie w dzienniku, oraz sposób w jaki sobie ze stresem poradziliśmy. Kiedy wiadomo już co wywołuje największy stres, pora wprowadzić kilka zmian by radzić sobie z nim lepiej.

Zarządzaj czasem
Odpowiednie zarządzanie czasem ułatwi ci życie, sprawi, że będzie mniej stresujące i pełniejsze. Przyjrzyj się swemu stylowi życia. Każdy wybór dotyczący stylu życia wpływa na twój poziom stresu, wiele może zrobić by zapobiegać narażaniu się na stres.

Najlepszym sposobem jest znaleźć równowagę pomiędzy pracą, rodziną a czasem dla siebie. Zacznij od przyglądania się temu w jaki sposób spędzasz czas, być może odpuszczenie sobie kilku czynności nie zrobi żadnej różnicy. Obierz cel w życiu, wysypiaj się, zdrowo się odżywiaj, ogranicz spożycie alkoholu i rzuć palenie. Zdrowie jest najlepszą ochroną przed stresem. Zaangażuj się w ćwiczenia fizyczne, nawet najkrótszy spacer każdego dnia jest w stanie zredukować stres.

Podziel się ze znajomymi