Jak poprawić pracę mózgu


Administrator

Dodano: 11:30 20 stycznia 2009
Aktualizowano: 12:31 8 grudnia 2011
Źródło: www.dailymail.co.uk/health

Regularne ćwiczenia fizyczne nie są po prostu dobre – coraz więcej dowodów na to, że mogą znacznie poprawić pracę mózgu, podnieść umiejętności leczenia się, zredukować stres, załagodzić wahania hormonalne i odwrócić oznaki starzenia się.

I chociaż zdaje sobie sprawę z tego, że aktywność chroni nas przed cukrzycą, chorobami serca, rakiem wielu z nas zmaga się i buntuje przed wykonywaniem rekomendowanych 30 minut ćwiczeń pięć razy w tygodniu. Moglibyśmy jednak być szybsi gdybyśmy wiedzieli, że każda minuta ćwiczeń pobudza do pracy szereg zmian odmładzających i wspierających mózg sprawiając, że będziemy mądrzejsi, szczęśliwsi i młodsi. Na dodatek, możemy wyeliminować szkodliwe działanie stresu i starzenia. Tak więc ćwiczenia fizyczne pomogą zoptymalizować pracę mózgu.

Regularny wysiłek fizyczny pobudza do działania skomplikowane części mózgu i pomaga tworzyć lepsze, zdrowsze połączenia pomiędzy neuronami. Jedną z substancji wydzielanych podczas ćwiczeń jest BDNF, która znacznie poprawia pracę mózgu. Co dziwne, nawet minimalne ilości ćwiczeń pobudzają wydzielanie BDNF. Wystarczy wiercenie się na krześle, krótka przechadzka po pokoju, aby pobudzić tę substancję do działania. Im więcej ćwiczymy, tym większy pożytek dla naszego mózgu.

Podziel się ze znajomymi