Demencja starcza – leczenie

0ok8vnMN2P9I2yFkFdHe770XpRRxpi.jpg


Administrator

Dodano: 12:15 20 stycznia 2009
Aktualizowano: 11:56 8 grudnia 2011
Źródło:

Kalendarz pełen spotkań to sposób na odsunięcie demencji w czasie. Być może będzie można uniknąć leczenia demencji starczej.

Osoby towarzyskie, które niełatwo się stresują mają o 50% mniejsze ryzyko demencji starczej w porównaniu z osobami skłonnymi do stresu i niechętnymi spotkaniom towarzyskim.

Według Hui-Xin z Karolinska Institute najlepszą kombinacją jest bycie spokojnym i towarzyskim równocześnie, gdyż bogate życie towarzyskie zmniejsza ryzyko demencji starczej. Szacuje się, że około 24 miliony ludzi na całym świecie cierpi z powodu zaników pamięci, problemami z orientacją i innymi symptomami choroby Alzheimera bądź demencji. Do 2040 roku liczba takich osób podwoi się, dlatego już trwają badania nad rozumieniem problemu. Badania przeprowadzono na 506 starszych osobach o pełnej sprawności intelektualnej, wypełniały one ankiety dotyczące swego charakteru i stylu życia, po czym obserwowano ich przez 6 lat. Okazało sie, że 144 osoby straciły pełną sprawność intelektualną, przy czym mniej zestresowani i bardziej towarzyscy mieli większe szanse na zachowanie pełnej sprawności.

Podziel się ze znajomymi