Ćwiczenia na mięśnie ramion


Administrator

Dodano: 09:09 10 marca 2009
Aktualizowano: 14:33 6 października 2011
Źródło: www.webmd.com

Czy uważasz, że pięknie wyrzeźbione ramiona są ważne? Chcesz pochwalić się swoją nową sukienką bez ramion, ale nie wyglądają one tak pięknie jakbyś chciała? Jakie ćwiczenia na mięśnie ramion wybrać?

Osobą, która ostatnio zachwyciła swymi ramionami opinię publiczną całego świata jest Michelle Obama. Przyznała się ona do wykonywania 90-minutowych ćwiczeń 3 razy w tygodniu, podobno wstaje nawet o 4.30 aby wykonać trening, pilnuje by nie ominęła jej sesja ćwiczeń na siłowni. Więc jeśli chcesz mieć ramiona jak Michelle Obama przeczytaj artykuł i zabieraj się do roboty!

Według Dan Agresti ćwiczenia ramion i ćwiczenia wzmacniające są bardzo ważne przez całe nasze życie, korzyści z nich płynące to nie tylko piękny wygląd w odsłoniętym topie. Życie jest o wiele lepsze jeśli jesteś silna, i wykonujesz każde zadanie bez problemu. A wiadomo, że siedzący tryb życia, praca przy komputerze, przemieszczanie się samochodem czy przesiadywanie przed telewizorem zbiera swe żniwo. Taki styl życia sprawia, że nasze plecy i klatka piersiowa są bardziej narażone na urazy, mamy mniejszy zakres ruchów. Dlatego nasze mięśnie potrzebują ćwiczeń.

Odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na nasz wygląd, jeżeli odjąć dodatkowe wałeczki tłuszczu zobaczysz piękno swych ramion. Ciało powinno być wyćwiczone aby pracować sprawnie, przy dzisiejszym stylu życia, mamy trochę pracy do nadrobienia.

Na początku ćwiczeń możesz odnosić wrażenie, że mięśnie ramion powiększają się, to skutek nagromadzenia węglowodanów i wody w tym obszarze. Jednak po miesiącu ćwiczeń ciało się ureguluje. Oto lista kilku ćwiczeń na piękne ramiona:

1. Pompki
Najpierw rób pompki z kolan, uklęknij, ułóż nadgarstki pod ramionami, kolana bezpośrednio pod biodrami. Napnij mięśnie pośladków i brzucha i zrób 12-15 powtórzeń. Aby ćwiczyć triceps rób pompki a łokciami na zewnątrz.

2. Podciąganie
Stań pod drążkiem, chwyć drążek i podciągnij się 12-15 razy. Powtórz ćwiczenie.

3. Biceps
Weź do ręki obciążenie dłonią skierowaną w stronę głowy, podnoś przedramię zginając łokieć i opuszczaj, wykonaj 12-15 powtórzeń.