Brak snu odbija się na urodzie

EpKEPi09tah6zgb9fdC4pVMV11Gtpt.jpg


Administrator

Dodano: 12:48 16 grudnia 2010
Aktualizowano: 14:05 31 maja 2011
Źródło: www.webmd.com

Brak snu sprawia, że gorzej wyglądasz. Wyśpij się dobrze a jutro będziesz wyglądać lepiej, twoje oczy będą błyszczeć a skóra wyglądać na zdrowszą. Naukowcy udowodnili, że sen jest zdrowy dla urody.

W ramach badania fotografowano 23 zdrowe kobiety w dwóch okolicznościach – po 8-godzinnym śnie i w okresie kiedy były niewyspane (brak snu przez 31 godzin po tylko 5 godzinach snu).

Uczestniczki nie mogły kamuflować się makijażem i miały zrobione podobne fryzury. Wszystkie poproszono o to by starały się na zdjęciach wyglądać na zrelaksowane i naturalne na obydwóch fotografiach.

Zdjęcia oceniało później 65 osób, mieli oni określić atrakcyjność kobiet, ich zmęczenie i zdrowy wygląd. Osoby te oceniły niewyspane kobiety na mniej zdrowe, mniej atrakcyjne i bardziej zmęczone. Jednak kilkoro z uczestników zadania uznało niewyspane kobiety za bardziej atrakcyjne i mniej zmęczone.

Większość przypadków jednak wykazała, że brak snu obija się na urodzie. Badanie wykazuje, że ludzie zauważają grymasy twarzy spowodowany brakiem snu, a to ma wpływ na ich zachowanie.

Wydawanie osądów wiąże się ze skomplikowanymi procesami, z których nie zdajemy sobie sprawy. Tak więc wszystkie relacje towarzyskie podlegają subiektywnemu wpływowi postrzegania i komunikacji.

Podziel się ze znajomymi